Patron serwisu - Wirtualna Polska
Udostępnij Tweetnij

Masz wolnych 10 tysięcy złotych? Jak je pomnożyć, nie wychodząc z domu

Polacy tracą rocznie prawie trzy miliardy złotych trzymając pieniądze na nieoprocentowanych kon-tach lub w przysłowiowej „skarpecie”. Ty bądź sprytniejszy! Możesz pomnożyć swoje pieniądze. Zobacz, w jaki prosty sposób.

Prawie wszystkie banki chwalą się w ostatnich miesiącach wzrostem zysków na różnicy w oprocen-towaniu kredytów i depozytów. W skrócie: banki zarabiają szybciej. A to wszystko dzięki niefrasobliwości klientów i firm rezygnujących z zakładania lokat.

Na koniec ubiegłego roku na rachunkach bieżących w bankach zebrało się już 400 mld zł. Są to zazwyczaj rachunki nieoprocentowane lub oprocentowane bardzo nisko. Pieniądze leżą więc na kontach i nie pracują. Zarabia na nich co najwyżej tylko bank. Gdyby te pieniądze pracowały choćby częściowo, do portfeli Polaków mogłoby spokojnie trafić nawet 3 mld zł!

Dlatego postanowiliśmy pokazać, jak bezpiecznie pomnożyć 10 tys. zł bez ryzykowania, że możemy coś stracić. Nie znajdziesz więc tu informacji o inwestycjach w akcje lub waluty obce, gdyż w ich wypadku trudno mówić o pełnym bezpieczeństwie. Mówimy o całkowicie bezpiecznych formach oszczędzania.

Gdzie trzymać pieniądze, by na nich zarobić

Trzymanie pieniędzy na nieoprocentowanych rachunkach, które żadnego zysku nie dają, jest nieopłacalne. Jednakże czasem wystarczy zrobić prosty ruch, na przykład przelać swoje pieniądze na konto oszczędnościowe. Oprocentowanie może nie będzie najwyższe (średnio 0,3-0,5 proc. w skali roku, jednak można też znaleźć lepsze oferty, np. 3,2 proc. na Koncie Idealnie Prostym w Idea Banku), ale jednak jakiś zysk odnotujesz. To zdecydowanie lepsze niż nic.

A zatem trzymając 10 tys. zł przez 3 miesiące na koncie oprocentowanym na 0,5 proc., zarobisz około 10 zł. Może to nie kokosy, ale na dobre lody lub na drobny prezent dla najbliższej osoby już wystarczy. Po roku uzbiera się już 40 zł, czyli masz np. obiad za darmo.

Gdzie można więcej zyskać? Dobrym rozwiązaniem są lokaty bankowe, czyli lokaty terminowe. Gdy wpłacamy określoną kwotę na lokatę, bank zobowiązuje się do wypłacenia nam środków po określonym terminie z wyznaczonym zyskiem. Z góry wiemy, ile zarobimy.

W tej chwili na rynku jest jedna oferta szczególnie rzucająca się w oczy. To Lokata HIT od Idea Banku, która w rankingach portali finansowych plasuje się niezmiennie w czołówce – w Rankingu Roku opublikowanym przez portal Bankier.pl w styczniu 2019 r. lokaty tego banku wygrały w kategoriach: Najlepsze lokaty miesięczne oraz Najlepsze lokaty półroczne.

Na Lokatę HIT można wpłacić od 500 zł do 1 mln zł. Co najistotniejsze, środki oprocentowane są na 3,4 proc. w skali roku. To w porównaniu ze standardowymi lokatami hit na rynku i prezent dla osz-czędzających. Jednocześnie bank gwarantuje możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek, co jest obecnie rzadkością. Oprocentowanie jest stałe, kapitalizacja następuje na koniec okresu lokaty. Nie ma przy tym obowiązku zakładania konta. Lokata HIT jest przeznaczona dla nowych klientów banku, natomiast osoby, które korzystały już wcześniej z jego oferty, mogą wpłacić nowe środki na Lokatę HIT Plus.

Ile możesz dzięki temu zaoszczędzić?

Każde 10 tys. zł na Lokacie HIT to zysk netto w wysokości 77,89 zł (po odjęciu niezbędnego podatku od zysków kapitałowych, który wynosi 19 proc.). To znacznie więcej niż na rachunku oszczędnościo-wym, prawda? Czy 77 zł to duży zarobek? To blisko dwa razy więcej, niż daje większość banków! Dla porównania oprocentowanie 2,5 proc. na lokacie – na identycznych zasadach i dla identycznych kwot – pozwala zarobić 49 zł netto na każde 10 tys. zł zdeponowanych środków.

Gdyby przez cały rok oszczędzać na takich warunkach, to na koncie pojawiłaby się dodatkowa kwota w wysokości 319 zł. Za takie pieniądze możemy zrealizować już różne plany – kupić bilety na samolot, wyjechać na weekend, zatankować samochód, czy iść do kosmetyczki. Wszystko to właściwie za darmo.

Źródło: WP.PL

- Lokatę HIT stworzyliśmy, aby zachęcić klientów do oszczędzania. Środki umieszczone na lokacie są bezpieczne i przynoszą realne zyski. Mając do wyboru zero zarobku lub zagwarantowany bezpieczny zysk z lokatą, powinniśmy wybierać to drugie. Nie dość, że możemy założyć lokatę z dowolnego miejsca, korzystając z laptopa lub smartfona, to jeszcze przyniesie nam to zadowolenie. I to gwarantowane! – mówi Patrycja Nowak, p.o. kierownika Zespołu Strategii Depozytowej w Idea Bank.

Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.